Karton Petek Paneller

Ambalaj sektöründe bir yenilik olan petek panellerin %100 kağıt malzemenin belirli yükseklikte kesilerek, dik yönde tutkal vasıtasıyla birbirine yapıştırılması sonucunda, petek görünümü kazandırılan ve dik yüzeyine aynı nitelikteki kağıtların lamine edilmesi sonucunda elde edilen, dikey taşıma kapasitesi çok yüksek olan ambalaj ürünleridir.Ürünlerin ambalajlanması, saklanması ve nakliyesi aşamasında her zaman standart teknolojiler yeterli olmamaktadır. Ürün ambalajlama konusunda gelişmiş üretim teknolojisi ile en çok tercih edilen kartonlamalardan birisi de karton petek paneldir. Peki karton petek panelin yapısı nasıldır ve bir ürün için neden önemlidir? Karton petek panelde fiyat ortalamaları nedir?

Sık örgü, dirençli yapı

Sık örgü yapısından dolayı bal peteği görünümüne sahip olan mukavva materyali ile eşdeğer ağırlıklarda olmasına rağmen, neredeyse ahşap kadar dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu da karton petek panelleri birçok sektör için çekici kılmaktadır. Taşıma aşamalarında ürünlerle ilgili problemler yaşanmaması herkesin isteğidir, bunun için ürünün ihtiyacı olan mukavemet yapısına sahip olan yapılar tercih edilmeli. Karton petek de bunlardan birisidir.

Taşıma gücü yüksek

Norm Otomotiv sanayi olarak dikey taşıma gücü yüksek olan bu ürünlerimizi isteğiniz doğrultusunda hizmetinize sunmaktayız. Ekonomik yönüyle göze çarpan ürünlerimiz dayanıklılığı sayesinde kullanımında memnuniyet bırakmaktadır. Standart petek panellerin yanı sıra, ürünlerinize özel bir yapıda panel arıyorsanız yapmanız gereken bize ulaşarak talep ettiğiniz petek panel ile ilgili bilgi vermek. Ardından da hızlı bir inceleme sonrası ürünün hazırlanıp teslim edildiğini göreceksiniz.

Şekil bütünlüğünü öne çıkaran bir sistem

Asıl olarak ürün kağıt mukavvadan üretilmiş olmasına rağmen şekil bütünlüğünü son derece başarılı bir şekilde muhafaza ederek sağlıklı bir kullanım alanı sağlamaktadır. Genel olarak karton petek panellerin en göze çarpan yanları dik kuvvetlere karşı olağan üstü dayanıklılıklarıdır. Kullanım alanları geniş olup genelde paletlerin altı ve üstüne dayanıklılık sağlamak üzere konulmaktadır. İçerisinde ezilme ihtimali olan ürünlerin taşınmasında dik kuvvetlere karşı dayanıklılık sağlamada, ayraç ve seperatör benzeri işlevlerde rahatlıkla kullanılır. İstenilen ebatlarda üretimi yapılır. Birçok farklı sektörde, ürünlerin güvenli bir şekilde depolanıp, nakliye işleminin gerçekleştirilmesi adına karton petek paneller yer yer kullanılmaktadır. Bu alanda farklı birçok firma referanslarımız arasında yer alıyor.

Eğer yurtta ve dünyada üretim / lojistik sektöründe karton petek kullanım alanlarını daha derinlemesine keşfetmek, panelle ilgili bilgi almak istiyorsanız firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir